Лікування відшарування сітківки

Лікування відшарування сітківки
5 23

Відшарування чи розрив сітківки – це серйозна патологія ока, яка може спровокувати повну втрату зору. За своєчасної діагностики цього можна уникнути.

Чому відшарування сітківки – це серйозна патологія? Ретина (вона ж сітківка) - це оболонка, яка трансформує світлове роздратування в імпульс, який зоровим нервам потрапляє в головний мозок. Це дозволяє нам бачити навколишній світ у всіх фарбах та деталях. У разі відшарування сітківки у місце розриву потрапляє внутрішньоочна рідина, яка її піднімає або відтягує.

Відшарування сітківки: симптоми, які знаходяться в зоні ризику

На початкових стадіях відшарування сітківки відбувається безболісно, тому про появу патології людина може навіть не підозрювати. Існують три види відшарування сітківки, що мають різну природу походження.

Регматогенна

зустрічається частіше за інших, у ретині утворюється розрив, через який внутрішньоочна рідина потрапляє всередину і локалізується між нею та судинною оболонкою.

 

Вторинна (ексудативна, серозна)

Викликана судинними аномаліями та травмами, виглядає як запалення

 

Тракційна

Викликана травмами та запаленнями, у склоподібному тілі виникає помутніння та тяжі.

 

Відшарування ретини дуже часто зустрічається у людей старше 40 років. Також, у групі ризику знаходяться люди з високим ступенем міопії, які страждають на цукровий діабет, мають травми голови, очей, перенесли операцію з видалення катаракти, мають запалення та спадкову схильність, а також спортсмени, які займаються контактними видами спорту (насамперед – боксери).

Симптоми відшарування сітківки:

  • поступово чи різко падає гострота зору,
  • деякі ділянки “випадають” з поля зору,
  • предмети починають двоїтися,
  • затуманена, розмита картинка,
  • поява мушок, “іскр” перед очима.

За наявності одного або кількох з перерахованих вище симптомів рекомендуємо негайно звернутися за консультацією до офтальмолога.

Лікування та діагностика відшарування сітківки в Оптика 1.0

При зверненні до нашого офтальмологічного центру фахівці “Оптика 1.0” можуть призначити Вам діагностику відшарування сітківки: візуальний огляд, оптико-когерентну томографію (ОКТ або OCT), тонометрію, периметрію та УЗД очей.

У центрі “Оптика 1.0” діагностика та лікування патологій сітківки проводиться на сучасному обладнанні висококваліфікованими фахівцями. Прибрати розрив і відшарування ретини можна шляхом лазерної коагуляції або хірургічного втручання – вітректомії.

При вітректомії хірург робить три невеликі розрізи за допомогою високоточних мікроскопів, довжиною по 0,5 - 1 мм. Через них видаляється склоподібне тіло, після чого хірург проводить усі необхідні маніпуляції. У середину склоподібного тіла вводять спеціальні рідини або силіконове масло, також можуть помістити стерильне повітря або газ. З їхньою допомогою сітківці повертають правильну анатомічну форму, і згодом відновлюється зір. Така операція може паралельно супроводжуватись видаленням катаракти. У середньому вітректомія триває близько 1 години. Ціну на операцію з лікування відшарування сітківки можна дізнатися за довідковими телефонами або в центрах зору мережі “Оптика 1.0”.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті

Відшарування сітківки ока можна вилікувати шляхом хірургічного втручання – вітректомією, або за допомогою лазерної коагуляції сітківки. Медикаментозно сітківку не вилікувати.

У разі виникнення розривів або дистрофії сітківки зміцнити її можна тільки за допомогою лазерної коагуляції. Самостійно вона відновиться або зміцнитися не може, тому ін'єкції, краплі та таблетки можна використовувати тільки для профілактики розривів та відшарування ретини.

Період відновлення сітківки після операції – 7-14 днів. В цей час слідує:

  • обмежити фізичні навантаження,
  • обмежити роботу, пов'язану з нахилами голови,
  • не перевантажувати очі,
  • утриматися від вживання спиртного, солоної їжі та великого
  • кількості рідини,
  • утриматися від візитів до лазні, сауни.

Після операції слід раз на півроку регулярно відвідувати консультації офтальмолога.