
Найчастіше хвороби очей розвиваються безсимптомно. Людина роками може навіть не підозрювати про наявність патології, поки раптом вона не випливе назовні з усіма своїми руйнівними процесами.
Часто таке буває при хворобах сітківки ока. Це досить поширена проблема, яку при своєчасній діагностиці можна легко та швидко усунути. Якщо вчасно не розпочати лікування, високий ризик втрати зору. Для того, щоб цього не сталося, лікарі часто призначають лікування, спрямоване на зміцнення сітківки ока, у тому числі і лазерну коагуляцію сітківки.
Патології сітківки: їх види, симптоми та хто може перебувати в зоні ризику
Як уже писалося раніше, патології сітківки ока, буває, проходять безсимптомно. Тому, не варто нехтувати профілактичним оглядами у окуліста. Це допоможе виявити та вилікувати хвороби очей на ранніх термінах. У групі ризику розвитку патологій сітківки ока знаходяться:
- ті, хто страждає на високий рівень міопії,
- ті, хто має проблеми з метаболізмом (порушений кровообіг, цукровий діабет, люди старше 40 років),
- ті, чиї заняття пов'язані з великим фізичним навантаженням.
Визначити патологію сітківки ока на початкових етапах непросто.
Лікарі рекомендують звернути увагу на такі симптоми:
- фотопсія (перед очима з'являються “іскри”, мерехтіння)
- деякі ділянки поля зору випадають,
- спотворюються форми та розміри предметів,
- падає гострота зору.
За наявності хоча б одного з перерахованих вище симптомів, рекомендуємо звернутися до окуліста за діагностикою. Це може свідчити про:
- відшарування сітківки (розшарування сітківки),
- дистрофії оболонки, її розрив,
- ангіопатії,
- ретиніть,
- крововилив сітківки,
- діабетичної ретинопатії,
- дегенерації сітківки,
- гіпертонічної ретинопатії,
- пухлини очної оболонки.
Лікування та профілактика таких хвороб спрямована на зміцнення сітківки ока. Зміцнюють її за допомогою лазерної коагуляції сітківки.
Лазерна коагуляція: у чому її особливості та переваги?
ЛКС – це точковий вплив лазером на проблемні ділянки оболонки ока. Процедура відбувається шляхом спаювання проблемних зон. Це сприятливо впливає на сітківку: покращується кровопостачання, харчування проблемних ділянок, рідина перестане просочуватися між шарами.
Сама процедура займає лише 15-20 хвилин і не вимагає госпіталізації пацієнта. Лазерна коагуляція сітківки не передбачає використання загального наркозу. Її проводять з використанням місцевої анестезії, що робить безпечною цю процедуру у будь-якому віці. Ще однією перевагою ЛКС є те, що дискомфорт, який виникає після неї, до кінця дня зникає. Також дана процедура не потребує якоїсь додаткової підготовки.
При периферичній дистрофії проводять профілактичну периферичну лазерну коагуляцію сітківки ока (ППЛК). Це дозволяє запобігти частковій або повній втраті зору.
Лазерна коагуляція в “Оптика 1.0”
Після обстеження та діагностики проблем із сітківкою ока фахівці “Оптика 1.0” можуть призначити Вам лазерну коагуляцію. Ви можете сміливо довірити здоров'я своїх очей “Оптиці 1.0”:
- ми проводимо цю процедуру на сучасному та безпечному обладнанні,
- всі офтальмологи нашої компанії мають багаторічний досвід роботи в даній сфері та високу кваліфікацію,
- ми використовуємо лише безпечну місцеву анестезію високої якості.
Також, у нас Ви можете скористатися послугами УЗД ока та флуоресцентної ангіографії ока для діагностики та профілактики хвороб сітківки.