
Ультразвукова діагностика ока – це безболісний спосіб дослідження ока, який дає точні свідчення його внутрішнього стану. Завдяки УЗД офтальмолог може побачити та запобігти розвитку патологій, так само даний спосіб використовують для оцінки ефективності реабілітації та лікування хвороб очей.
Ультразвукові дослідження ґрунтуються на принципі ехолокацій. В оці є безліч щільностей, що мають різні акустичні опори. Оцінка особливостей випромінювання ультразвукової хвилі від різних ділянок внутрішньоочного тіла дає інформацію про їх структуру та стан.
Види ультразвукової діагностики очей
Залежно від того, з якими скаргами та симптомами звернувся пацієнт до лікаря - офтальмолога, окуліст може направити його на ехобеометрію та доплерографію очей.
Ехометрія дозволяє побачити та оцінити його стан. Що показує це УЗД очей:
- товщину кришталика,
- кривизну рогівки,
- глибину передньої камери,
- довжину очного яблука.
Цю процедуру призначають при низці офтальмологічних захворювань, а також перед хірургічними операціями. Показаннями до проведення ехобіометрії є:
- наявність симптомів короткозорості чи далекозорості,
- травми очей,
- підбір лінз та окулярів,
- уроджені патології очей.
Доплерометрію призначають тоді, коли потрібно оцінити стан кровоносних судин у оці. Дане дослідження дозволяє виявити та діагностувати:
- глаукому,
- дистрофію сітківки,
- крововиливи,
- діабетичну ретинопатію.
За допомогою доплерометрії можна виміряти внутрішньоочний тиск, переглянути стан кровоносних судин, виявити крововиливи та пухлини в оці.
Як роблять УЗД очей?
Процедура ультразвукового дослідження ока не потребує додаткової підготовки. Вся процедура загалом займає 15-30 хвилин. Під час УЗД ока пацієнт перебуває у положенні сидячи чи лежачи, положення голови спрямоване вгору.
Підготовчий етап до процедури простий та швидкий. На сльозогінну оболонку ока наносять антибактеріальний розчин, після чого пацієнт їх закриває і вже на закриту повіку лікар наносить спеціальний гель.
Далі лікар - офтальмолог розпочинає дослідження. За допомогою спеціального приладу він вимірює всі показники та записує їх. Після процедури пацієнт отримує висновок УЗД із розшифровкою та при необхідності знімками ока.
Ультразвукова діагностика НЕ проводиться, якщо:
- є відкриті травми очного яблука або повіки,
- у пацієнта набряк повіки,
- людина має ознаки інфекційних хвороб.
Де роблять УЗД очей?
Клініка "Оптика 1.0" вже багато років є лідером серед офтальмологій міста Суми. Наша компанія надає широкий спектр послуг, у тому числі УЗД очей. У “Оптика 1.0” ультразвукову діагностику ока роблять виключно на обладнанні останнього покоління, яке дає точні свідчення для діагностики можливих патологій. УЗД проводять лише найкращі фахівці з багаторічним досвідом, які швидко, безпечно та ефективно проведуть дослідження.