Вимірювання внутрішньоочного тиску

Вимірювання внутрішньоочного тиску
5 23

Внутрішньоочний тиск (ВГД) є таким же важливим показником для здоров'я очей, як гострота зору, світлосприйняття, розрізнення кольорів та здатність до заломлення світлових хвиль. Тому, з метою профілактики офтальмологічних патологій, слід регулярно проходити процедуру вимірювання ВГД, яка дозволяє виявити на ранніх етапах відхилення від норми і, як наслідок, допомогти запобігти розвитку офтальмологічних патологій.

Є 2 види виміру ВГД: комп'ютерна діагностика (пневмотонометрія) та вимір ВОД за допомогою різних видів тонометрів (тонометрія). Ця процедура допомагає на ранніх етапах виявити ознаки такого тяжкого захворювання, як глаукома.

При отриманні даних, у тому числі систематичних, стан ВОД офтальмолог може діагностувати або виключити наявність патологій очей.

Як вимірюють очний тиск?

Внутрішньоочний тиск вимірюють двома способами - контактний і безконтактний.

Контактний спосіб ще називають тонометрією - це вимірювання тиску всередині ока з використанням анестезії та апарату, що торкається рогівки. При вимірі ВОД даним способом, насамперед пацієнту закопують знеболювальні краплі у вічі. Перед тим як апарат для вимірювання тиску очей притиснуть до рогівки, на очі пацієнта кладуть невеликий вантаж або капають пофарбований розчин.

При безконтактному способі (пневмотонометрії) використовують струмінь повітря для отримання даних. За допомогою зручної підставки голова пацієнта фіксується, після чого апарат направляє потужний потік повітря на рогівку. За швидкістю реагування очі повітря прилад зчитує стан ВОД. Пневмотонометрія – це сучасний та найпопулярніший спосіб виміряти очний тиск. Його перевага в тому, що процедура є безболісною та безпечною. Пневмотонометрію часто призначають при глаукомі, судинних захворюваннях, ускладнень після операції та порушеннях у роботі ендокринної системи або тканинах ока.

Вимірювання внутрішньоочного тиску в “Оптика 1.0”

Після огляду у офтальмолога лікар може направити Вас на комп'ютерну діагностику внутрішньоочного тиску. Ця послуга є у центрах зору мережі “Оптика 1.0”. Ви можете сміливо довірити здоров'я своїх очей нашій компанії, тому що у нас працюють найкращі професіонали, а дослідження ми проводимо тільки на високоточному сучасному обладнанні, яке допоможе виявити підвищений чи знижений тиск очей.

Також у клініці “Оптика 1.0” Ви можете скористатися послугами лазерної хірургії, лікування катаракти, короткозорості, далекозорості, ортоптики, ультразвукового обстеження ока, комп'ютерної периметрії, ГКТ тощо.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті

Після консультації офтальмолога лікар може направити Вас на тонометрію очей. Перед процедурою слідує: 

  • утриматися від вживання спиртного,
  • вживати якнайменше рідини, можна випити максимум 2 склянки води за 4 години до процедури,
  • перед виміром ВГД слід зняти лінзи, якщо Ви їх носите, протягом декількох годин після процедури не можна їх вдягати, тому рекомендуємо взяти з собою контейнер для них та окуляри для зору.

Причинами внутрішньоочного тиску є:

  • артеріальна гіпертонія,
  • травми очей,
  • запалення очей,
  • стреси, надмірна фізична та розумова активність,
  • порушення роботи серцево-судинної системи.

Втома в очах, сильний біль у скронях, підвищений артеріальний тиск є симптомами високого ВГД.

Тонометрія очей допомагає виявити та діагностувати цілу низку патологій, які можуть призвести до часткової або повної втрати зору. Так, наприклад, високий ВГД може говорити про наявність глаукоми.