Ортоптичне лікування

Ортоптичне лікування
5 23

Ортоптичне лікування - це безболісний і безпечний метод профілактики та корекції порушень зору. Як важлива складова сучасної офтальмології, апаратне лікування зору полягає у використанні спеціалізованих медичних пристроїв і технологій. Фахівці допомагають пацієнтам різного віку поліпшити якість зору і запобігти розвитку ускладнень.

Особливості та переваги ортоптичного лікування

Для застосування ортоптичного лікування необхідна точна діагностика очей, адже не можна самостійно визначити необхідність даної терапії. Для того, щоб отримати професійну оцінку стану зору та рекомендації щодо його покращення, спочатку потрібно записатися на прийом офтальмолога, що гарантує індивідуальний підхід до лікування та його максимальну ефективність.

Апаратна терапія допомагає у випадках рефрактивних вад ока, таких як короткозорість, астигматизм, далекозорість, а також при порушеннях акомодації. Ортоптичне та плеоптичне лікування може бути використано й у випадках амбліопії та косоокості. Спеціальні вправи й методики дозволяють зміцнити м’язи ока, поліпшити координацію рухів очей та допомагають розвивати бінокулярний зір, стимулюючи роботу “ледачого ока”.

Як правило, порушення бінокулярного зору, положення очей виявляють та лікують у дитячому віці. Проте у разі необхідності косоокість у дорослих та інші порушення також можуть лікуватися за допомогою апаратної терапії в комплексі з основними методами.

Застосування ортоптичного лікування має свої переваги:

  • Індивідуальний підхід. Це лікування дозволяє розробити ефективну програму відновлення зору для кожного пацієнта.
  • Профілактика. Така терапія дає змогу запобігти розвитку серйозних захворювань очей і допомагає зберегти зір на високому рівні.
  • Результативність. Вправи та методики дають стійкий і довгостроковий ефект.
  • Програми для дітей і дорослих. Ортоптичне лікування активно використовує дитяча офтальмологія для малюків від 2 років. Вправи мають ігровий характер і не лякають дітей.

Важливо розуміти, що успішна апаратна терапія вимагає систематичності, терпіння та співпраці з фахівцем. Під час проходження курсу стан пацієнта контролює лікар і за необхідності корегує процес. В комплексі з цим лікуванням для того, щоб відновити одночасний зір та виправити низку інших порушень, також може бути рекомендована оптична корекція за допомогою окулярів і контактних лінз.

Види апаратної терапії

Ортоптичне лікування передбачає комплекс фізіотерапевтичних процедур з використанням спеціальних приладів. Серед найбільш розповсюджених видів наступні:

  1. Лазерна терапія - інфрачервоне випромінювання стимулює роботу нервових клітин сітківки, покращує живлення тканин ока, усуває порушення акомодації і поліпшує просторовий зір.
  2. Кольороімпульсна - завдяки подразненню світловими імпульсами нервових закінчень очей та активізації центрів головного мозку поліпшується кровопостачання органів зору і робота лімфодренажної системи.
  3. Магнітна терапія - перед очима пацієнта знаходиться індуктор, що випускає постійний або змінний імпульс низької частоти. Терапія направлена на зняття напруги з очей, нормалізацію мікроциркуляції тканин, часто застосовується при дистрофії сітківки та короткозорості.
  4. Електростимуляція - на сенсорний і нервово-м’язовий апарати ока дозовано діє електричний струм малої частоти, що сприяє підвищенню провідності імпульсів у зоровому нерві. Процедура проводиться при короткозорості, амбліопії, глаукомі, дистрофії сітківки.
  5. Вакуумний масаж - завдяки механічним коливанням інфразвукової частоти поліпшується кровообіг і гідродинаміка органів зору, а також стимулюється робота циліарного м’яза, який відповідає за акомодацію.
  6. Сучасні технології та візуальні тренажери. Спеціалізовані комп’ютерні програми і тренажери орієнтовані як на вирішення конкретних проблем, так і на загальне покращення зору.

Ортоптика допомагає у вирішенні низки порушень, тому звертайтеся в центр відновлення зору в Сумах, адже турбота про очі - це турбота про якість життя.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті