Діагностика зору

Діагностика зору
5 23

Діагностика зору включає в себе комплекс методів, які спрямовані на виявлення патологій та порушень стану ока. Точні результати дослідження ока дають можливість поставити правильний діагноз пацієнту, підібрати необхідні методи корекції чи лікування захворювання. Отримавши професійну та вчасну консультацію офтальмолога, можна запобігти розвитку широкого спектру хвороб для досягнення успішного результату.

Центри діагностики зору Оптика 1.0 у місті Суми та інших населених пунктах області та України спеціалізуються на проведенні якісного обстеження очей на сучасному обладнанні. Наші спеціалісти мають високий рівень професійної компетенції у сфері офтальмології, глибокі знання та досвід у лікуванні, діагностиці захворювань очей.

Більше 20 років праці лікарів та застосування найсучасніших медичних технологій стали запорукою успішного результату для наших пацієнтів. 

Методики проведення діагностики зору

Зауважимо, що звернутися до офтальмолога та пройти необхідні дослідження варто не рідше, ніж раз на 2 роки, навіть при відсутності дискомфорту чи наявних патологій. При вчасному огляді можливе виявлення прихованих факторів ризику та розпізнавання офтальмологічних проблем, перш ніж вони почнуть турбувати.

Для дослідження стану очей та виявлення порушень їх функціональності застосовуються такі методи:

  • Перевірка гостроти зору. Визначається на основі огляду окулістом, таблиць із рядом символів або букв різних розмірів, а також спеціального комп’ютерного обладнання, яке здатне оцінити функціональні особливості ока.
  • Ангіографія очного дна. Дана процедура є абсолютно безпечною та показана пацієнтам різного віку. За її допомогою проводиться огляд очного дна. На основі результатів можна розрізнити аномальні зміни, зокрема наявність запалення, пухлин та різноманітних специфічних ознак кровоносних судин ока.
  • Оптична когерентна томографія. Проводиться на сучасних томографах, які здатні відтворити тримірне зображення різних частин  ока. Отримані дані допомагають діагностувати, оцінити стан хвороб ока або виявити різні недуги. ОКТ є обов'язковим дослідженням в оцінці стану зору при діабеті, глаукомі, вікових змінах в очах.
  • Ультразвукова діагностика. Такий нетравматичний метод надає характеристики структури внутрішнього ока та може використовуватися для обстеження проблем, таких, як розриви та патології сітківки, катаракта, глаукома, анатомічні відхилення та інші. Цей вид обстеження іноді буває єдиним можливим для оцінки стану внутрішніх середовищ очей (наприклад, при зрілій катаракті). 
  • Рефрактометрія ока. Процедура спрямована на вимірювання оптичних та геометричних параметрів ока, що дозволяє оцінити можливість оптичної системи ока точно фокусувати світло на сітківці. Цей метод допомагає встановити, чи є у пацієнта далекозорість, короткозорість, астигматизм чи інші зорові аномалії.
  • Топографія та пахиметрія. Дозволяють визначити форму, товщину та заломлюючу силу рогівки, отримавши дані геометричних та оптичних характеристик цієї структури ока. Ці напрямки обстеження є важливими для встановлення або оцінки різних захворювань зору, а також для правильного призначення засобів корекції, насамперед контактних лінз. 
  • Комп’ютерна периметрія. За допомогою даного способу діагностики визначається зорове поле пацієнта - область, яку можливо бачити без пересування очей. Отримані характеристики вказують, наскільки широко та чітко пацієнт сприймає об’єкти на різних точках навколо себе. Периметрія є обов'язковою для оцінки та контролю перебігу (наслідків) не тільки захворювань ока, але і таких важких хвороб як діабет та інсульт. 
  • Вимірювання внутрішньоочного тиску. Тонометрія є важливою частиною офтальмологічного обстеження та використовується для виявлення можливих проблем зі здоров’ям очей, зокрема глаукоми.

Ці процедури допомагають лікарю отримати дані про стан вашого зору та виявити можливі аномалії зорової функції. При наявних будь-яких відхиленнях офтальмолог може призначити додаткові методи обстежень.

На основі результатів дослідження спеціаліст має визначити план лікувальних заходів чи підібрати метод корекції.

Довіряйте своє здоров’я професіоналам. Оптика 1.0 - ваш 100% зір! 


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті
  1. Підготуйте медичні довідки, виписки від попереднього офтальмолога, якщо такі маєте. 
  2. За добу обмежте вживання алкоголю, за годину – паління.
  3. Візьміть з собою сонцезахисні окуляри.
  4. Добре відпочиньте перед процедурою.

Перевірка зору має відбуватися планово 1 раз на 1-2 роки в цілях профілактики або частіше, якщо було виявлено різноманітні патології. Якщо ви помітили у себе дискомфорт в очах, печіння, почервоніння, зниження гостроти зору, двоїння чи інші тривожні симптоми, варто якнайшвидше звернутися до лікаря-офтальмолога для огляду та обстеження очей.

У нормі гострота зору дитини 3-4 років та дорослої людини має бути 1.0 або 100%. Показники 0.9, 0.8 і так далі свідчать про зниження гостроти зору. Вимірюється вона за допомогою спеціальних таблиць та комп’ютеризованого обладнання. Для детальної діагностики очей радимо записатися до кваліфікованого лікаря-офтальмолога клініки Оптика 1.0.