
Флуоресцентна ангіографія – це дослідження, за допомогою якого діагностуються патологічні процеси на очному дні: патологія кровоносних судин, крововиливи, запалення, новоутворення, набряки і т.д.
Показаннями до проведення флуоресцентної ангіографії можна вважати такі патологічні стани як:
- новоутворення очного дна і райдужної оболонки
- центральна серозна хоріопатія
- діабетична ретинопатія
- захворювання зорового нерва
- вікова макулодистрофія
- порушення прохідності в басейнах судин сітківки, очний ішемічний синдром
- спадкові ураження сітківки
- запальні захворювання заднього полюса ока
Методика проведення флуоресцентної ангіографії безпечна і практично не має протипоказань. Під час дослідження очного дна Вас попросять сидіти спокійно і дивитися в камеру. Після цього Вам в вену введуть флуоресцеїн і сфотографують картину очного дна. Вся процедура в цілому триватиме приблизно дві години, протягом яких розширюється зіниця, робляться знімки очного дна і через певний час виводиться венозний катетер.
Обов'язково повідомте процедурну сестру:
1) якщо у Вас є алергія на будь-які ліки, харчові продукти або на шерсть тварин,
2) про ліки, які Ви приймаєте,
3) про вагітність або про підозру на вагітність,
4) про гостру або хронічну ниркову недостатність.
Після дослідження ваша шкіра може набути жовтуватого відтінку, однак це тимчасове явище, яке пройде через 1-2 дня. Флуоресцеїн виділяється з організму через нирки, тому Ваша сеча після процедури буде яскраво-жовтою. Це також пройде через 1-2 дня. До кінця дня Ваш зір може бути затуманений, тому, приходячи на процедуру, самостійно управляти автотранспортом не рекомендується. Можете взяти з собою темні сонцезахисні окуляри. Після уколу в вену може виникнути почуття нудоти, яке швидко пройде.