ОКУЛЯРИ ДОПОМОЖУТЬ ВИПРАВИТИ ПОСТАВУ

08.07.2020

Тривала робота за комп'ютером змушує користувача пильніше вдивлятися в монітор. Причина  – бажання наблизити до екрану лице, щоб трохи краще розглянути буквений текст або деталі зображення. В результаті голова подається вперед, що приблизно вчетверо збільшує навантаження на шийні хребці.  

Британські вчені підрахували, що при випрямленій поставі на м'язи спини і плечей припадає близько 12 фунтів (близько 5 кг) ваги голови і шийних хребців. Однак, коли голова виступає вперед під кутом 45 градусів, м'язове напруження зростає більш ніж до 40 фунтів. Якщо в такому положенні людина проведе кілька хвилин поспіль, то болей в шиї, плечах, спині, легкого запаморочення або втоми очей йому навряд чи уникнути. Дослідники провели спостереження за групою студентів, і у всіх випадках при характерній зміні пози фіксувалося помітне напруження м'язів.

Найсумніше полягає в тому, що така поза поступово закріплюється й стає причиною викривлення постави. Як наслідок, можна спостерігати не тільки зіпсований зір, але і серйозні проблеми з хребтом.

З метою боротьби з поганою звичкою ергономісти (фахівці з влаштування робочого місця) радять використовувати кілька ефективних прийомів. Для початку потрібно вирівняти положення голови таким чином, як ніби вона і справді утримується невидимою ниткою зі стелі. Потім цей факт важливо закріпити в своїй пам'яті.

Слід також збільшити шрифт, щоб він легко сприймався з першого прочитання. Цей крок допоможе тримати зір в більш-менш розслабленому стані.

Бажано до того ж розташувати екран на рівень очей. Така процедура допоможе швидше зчитувати візуальну інформацію. Однак, мабуть, найбільш дієвим рішенням можна вважати використання окулярів. Застосування цього засобу корекції позбавить вас від звички довго вчитуватися в екран, допоможе легко визначати різні подробиці зображення і, зрозуміло, збереже в повній кондиції вашу поставу. Вам не доведеться терти очі від втоми, а ваші шия і спина перестануть відгукуватися гострими періодичними болями.

Окуляри ви можете придбати в мережі «Оптика 1.0», розташованої на території Сум і області.

 

За матеріалами сайту San Francisco SU

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36