Як піклуватися про здоров'я очей?

11.07.2023

Чи знали ви, що старіння, надмірна вага та ожиріння підвищують ризик розвитку деяких захворювань очей? Цукровий діабет або артеріальна гіпертензія також можуть збільшити ризик таких недуг.
Важливо піклуватися про себе, щоб зберегти здоров’я очей. Це значно допоможе зменшити ризик хвороб, що можуть призвести до проблем з очима.
Вживайте здорову їжу. Збільште в раціоні кількість листової зелені, зокрема, шпинату. Споживайте рибу з високим вмістом омега-3 жирних кислот: лосось, тунець, палтус тощо.
Будьте фізично активними. Адже це допомагає знизити рівень холестерину, ризик цукрового діабету та високого кров’яного тиску.
Не куріть або припиніть, якщо вже це робите.Куріння шкідливе не лише для легень, але й для очей. Воно збільшує ризик дегенерації жовтої плями, катаракти та може пошкодити зоровий нерв.
Що ще порадити аби зберегти здоров’я очей?
Дізнайтеся сімейну історію хвороб та обов’язково повідомляйте лікаря, про те, які хвороби очей мали ваші рідні.
Вчасно ходіть на профілактичні огляди до лікаря офтальмолога. Навіть якщо ваші очі візуально здорові або ви не відчуваєте явних симптомів, вони можуть хворіти. Деякі недуги можна виявити тільки після спеціального дослідження очного дна.
Поговоріть зі своїм сімейним лікарем, якщо ви переживаєте, що маєте високий ризик захворювань очей.
Носіть сонцезахисні окуляри, навіть у похмурі дні, і як не дивно зимою. Обов’язково звертайте увагу на те, від яких видів випромінювань вони захищають, а іноді треба і перевіряти рівень захисту, особливо, коли окуляри коштують дешево або коли купуються на риночних рядках. Окуляри повинні мати захист від UVA та UVB випромінювання.
Користуйтеся захисними окулярами, що допоможуть вберегти ваші очі від травмування чи попадання пилу. Це доцільно для певних видів діяльності. Наприклад, якщо ви займаєтеся спортом, працюєте на будівництві, або, що зараз актуально, служите в армії.
Давайте очам відпочивати. Довгий перегляд комп’ютера може втомлювати очі. Робіть перерви кожні 20 хв хоча б на 20 секунд. У перервах дивіться на предмети, що знаходяться на відстані 6-7 метрів від вас. Звісно, це вкрай складно, але корисно.
Якщо ви носите контактні лінзи:
Піклуйтеся про гігієну очей. Завжди мийте руки перед тим, як вставляти чи знімати лінзи. Мити руки потрібно не менш як 40 секунд.
Обов'язково дезінфікуйте лінзи.
Регулярно замінюйте лінзи в залежності від терміну використання.
Проконсультуйтеся з лікарем щодо того, які лінзи вам найбільше підійдуть.
Комплексну очну діагностику та найсучасніші види лікування зору - все це ви можете отримати у мережі «Оптика 1.0», яка має понад 25-річний досвід ефективної допомоги у боротьбі за нормальний зір ❗
«Оптика 1.0» - ми зробимо все можливе, аби захистити Ваш зір❗
Запишіться на прийом до офтальмологів Центру Зору "Оптика 1.0" вже сьогодні:
099 359 35 36
067 900 55 49
063 708 44 47

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36