ЯКЩО У ВАС ПОЧЕРВОНІЛИ ОЧІ

08.07.2020

Дійсно, історій, пов'язаних з раптовим почервонінням очей, більш ніж достатньо у кожної людини. Особливо часто таке явище може траплятися з людьми, які відвідують хлорований басейн. У цю категорію потрапляють і ті, хто під впливом обставин змушений перебувати серед завзятих курців, які виробляють тютюновий дим. Ще одним поширеним джерелом роздратування може виступати який-небудь алерген, на який болісно реагує слизова очного яблука. Наприклад, пилок, лупа домашніх тварин, пари та навіть вуличний пил.

Потрібно зауважити, що почервоніння виникають, коли крихітні кровоносні судини, розташовані під поверхнею ока, розширюються або запалюються. У таких випадках око стає слізливим, з'являється відчуття свербіння і дискомфорту, а склера набуває червоного або яскраво-рожевого відтінку.

Слід звернути увагу, що здебільшого такі клінічні прояви не несуть за собою який-небудь серйозної загрози для зору, а лише вимагають уважного ставлення до навколишнього середовища. Іншими словами, важливо виявити джерело подразнень і по можливості виключити його з повсякденного життя.

Однак, якщо, незважаючи на вжиті заходи, око і далі продовжує залишатися проблемним, найкраще звернутися за допомогою до офтальмолога, який має достатньо інструментарію для проведення діагностики. Особливо необхідно це зробити, якщо ваше око почне виділяти жовтуватий, зеленуватий або коричневий слиз, що абсолютно очевидно свідчить про реакцію на зараження.

Ви також повинні звернутися до фахівця, якщо:

  • відчуваєте біль в очах
  • болісно реагуєте на світло
  • незважаючи на домашнє лікування протягом декількох днів (краплі, вологі змінні примочки і т.д.), симптоми продовжують утримуватися на колишньому рівні

Розрізняють, як правило, кілька видів збудників, що провокують ефект почервоніння. Крім згаданого алергічного, виділяють також вірусні, бактеріальні та рідше грибкові.

Уберегтися від них досить нелегко в тих випадках, коли з різних причин відбувається порушення гігієнічних умов. Тому головним правилом, що оберігає від багатьох неприємностей подібного роду, може служити дотримання чистоти рук і предметів особистого користування (наприклад, рушнику), з якими контактують ваші очі.

 За матеріалами inVision Eye care

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36