Синдром сухого ока

Синдром сухого ока
5 23

Синдром сухого ока (сухий кон’юнктивіт) – одна із найбільш поширених офтальмологічних проблем, яка характеризується зменшенням кількості сльозової рідини, яка в нормі в потрібній кількості має зволожувати оболонку органа. Даний стан може бути причиною червоних очей, відчуття подразнення та дискомфорту.

Викликаний він тривалим проведенням часу за комп’ютером, гаджетами, задимленим повітрям або низьким рівнем його вологості, хірургічним втручанням на орган, алергічними чинниками, порушеннями в роботі систем органів чи іншими факторами. Людина, у якої виявлено дане захворювання, більш схильна до травмування та запалення, в окремих випадках спостерігається погіршення зору.

Для того, щоб уникнути ускладнень та швидше відновити нормальну сльозотечу, варто звернутися на огляд до окуліста, який має зібрати анамнез, підтвердити патологію та обрати ефективний метод лікування. Офтальмологи клініки Оптика 1.0 у Сумах, Шостці, Ромнах, Охтирці, Конотопі, Броварах та інших населених пунктах надають увесь спектр медичних послуг, спрямованих на точну діагностику та позбавлення від офтальмологічних дефектів, даруючи відмінний зір кожному пацієнту.

Симптоми та особливості захворювання

Нормальний показник зволоження оболонки ока – це запорука його здорового стану та функціонування. Орган отримує необхідне зволоження завдки захисній плівці та сльозовій рідині. Якщо процес нормального вироблення рідини зменшується, з’являються наступні симптоми:

  • почервоніння, печіння, сухість очей;
  • надмірна сльозотеча (зворотня реакція органа на патологію);
  • різі в очах;
  • відчуття чужорідного тіла, яке особливо відчутне при морганні;
  • світлобоязнь;
  • розширення судин;
  • розмивання зорового фону.

Якщо у вас чешуться очі, турбують неприємні відчуття, з’являється помітний дискомфорт – це привід звернутися до спеціаліста для отримання медичної допомоги.

Форми сухого кон’юнктивіту:

  • Поверхнева. Викликана сухістю, вражає кон’юнктиву без подальшого поширення на рогівку.
  • Глибинна. Вражає супутньо тканини рогівки.

Синдром сухого ока у дітей

Діти страждають на дане захворювання менше, ніж дорослі. У більшості випадків воно спостерігається у тих, хто використовує контактні лінзи, часто сидять за комп’ютером, має серйозні хвороби зі здоров’ям – цукровий діабет, глаукому, різноманітні патології ока та повік. На відміну від старшого покоління, симптоми у дітей мають менш виражений характер сухості та неприємних відчуттів.

Важливо провести необхідний огляд та діагностику, яка може ускладнюватися в силу віку та непосидючості найменших. В залежності від віку та особливості патології, дитячий офтальмолог має визначити план лікування – зазвичай це краплі штучної сльози та протизапальні препарати, рідше антибіотики.

Діагностика та лікування синдрому сухого ока

Перше, що необхідно на даному етапі – консультація грамотного офтальмолога. Після огляду та вивчення скарг спеціаліст може призначити додаткові тести та обстеження, спрямовані на детальну оцінку структур ока, слізної плівки, стану повік, частоти моргання. 

Для ефективного лікування важливо позбутися причин, які стали двигуном розвитку патології: подбати про достатню зволоженість повітря, вживати достатню кількість води, вітамінів, подбати про перерву та гімнастику очей в період використання гаджетів і т.д.

Консервативна терапія передбачає:

  • застосування штучних слізних крапель чи гелів з метою зволоження оболонки ока;
  • лікування хвороб організму, які вплинули на розвиток патології;
  • використання протиалергічних засобів (у випадку алергічної етимології стану).

При неефективності даних методів можливе проведення малоінвазивного хірургічного втручання з метою повного позбавлення від неприємних відчуттів.

Оптика 1.0 – це ваш шанс мати відмінний зір без зайвого дискомфорту.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті