Астигматизм ока

Астигматизм ока
5 23

Астигматизм - це аномалія рефракції ока, яка спричинює порушення зорової функції внаслідок асферичної форми рогівки або кришталика. У нормальному стані фокусування променів світла зосереджується у невеликій точні на сітківці. При даній патології цей стан порушується і як результат - відсутній єдиний фокус. Люди із астигматизмом бачать навколишній світ у викривленій формі, дещо розмитим та нечітким, прямі лінії сприймаються як нерівні.

Причини та симптоми астигматизму

Дане захворювання може мати вроджений генетичний характер і, найчастіше, діагностується ще в дитячому віці. Якщо близькі родичі мали зорові аномалії такого характеру, необхідно планово відвідувати офтальмолога та відстежувати найменші дефекти та зміни структури ока.

Нерідко патологія виникає після операційних втручань на органі, різноманітних перенесених травм, запальних процесів та захворювань рогівки.

На початку розвитку патології людина може не відчувати суттєвих змін та не розпізнати наявність хвороби. Насторожити мають такі симптоми на початковій стадії розвитку:

  • Зниження гостроти зору. Залежно від цього розрізняють міопічний чи гіперметропічний астигматизм. Існує також змішаний астигматизм, при якому одне око має ознаки короткозорості, а друге - далекозорості.
  • Спотворення зображення. Зорова картинка повністю або частково викривлена, важко визначити форму чи розмір предметів.
  • Двоїння в очах
  • Почервоніння, сухість та печіння в очах.

Дана патологія може виникнути в дитячому віці. Батькам необхідно уважно стежити за самопочуттям та змінах у поведінці сина чи доньки. Якщо ви помітили, що дитина стала мружитися, скаржитися на втомлюваність чи болі в очах, часто їх тре - це перші “дзвіночки”, які не можна ігнорувати. Єдиним вірним рішенням в такій ситуації - це грамотна консультація дитячого окуліста. Чим раніше почати лікування чи корекцію проблеми, тим швидшого результату можна очікувати.

Діагностика та лікування захворювання в Оптика 1.0

Наша офтальмологічна клініка оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє виявити найменші деформації ока та з’ясувати характер патології. Отримані дані є запорукою постановки точного діагнозу. Офтальмологи, оптометристи, хірурги центру маю високі кваліфікації та успішний досвід роботи у даній сфері.

Прояви астигматизму можна діагностувати лише при повному обстеженні лікарем на комп’ютеризованих апаратах, які зчитую характеристики функціональності ока. Далі лікар запропонує шляхи як лікувати астигматизм. На сьогодні ми застосовуємо сучасні та прогресивні методи корекції захворювання:

Вирішення проблем за допомогою лазерної корекції є одним із найефективніших способів лікування патології. Вона є швидкою та безболісною процедурою, яка здатна відновити правильну гостроту зору, виправивши форму рогівки або крашталика на природню. Внаслідок цього пацієнт може знову бачить предмет чітко без будь-якого дискомфорту.

Оптимальний вибір терапії має визначити спеціаліст на основі результатів аналізу та характеру патології.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті