Як фільми жахів впливають на ваші очі


За даними нейробіологів, наш мозок влаштовано таким чином, що  практично не помічає різниці між  реальним та нереальним світом. Це означає, що наші візуальні контакти з віртуальними образами сприймаються ним як спілкування з живими істотами. Особливо це помітно на прикладі перегляду фільмів жахів, коли людські зорові здібності переживають пік повної активізації.

Фінські вчені з університету Турку вирішили глибше вивчити цей феномен. У першу чергу їх зацікавило, у який спосіб автори фільмів жахів експлуатують наші зорові відчуття, що передають сигнали до відповідних мозкових центрів і примушують глядача переживати сплески психологічних навантажень.

Дослідження довели, що майже дві третини сучасних людей переглядають не менше одного фільму цього жанру один раз на пів-року. За основу було взято 100 кінокартин, створених більш ніж за половину століття. І в усіх випадках механізм дії  візуально-віртуальних  об’єктів виявився майже однаковим.

Крім відчуття страху та занепокоєння, глядачі переживали велике збудження. Через те більшість сеансів проходило не на самоті, а в групі чи колективі. На першому плані їх турбувало передчуття повзучого остраху, а також містичні речі, які передбачаються сюжетом, проте не фіксуються зором.

Іншим фактором, що провокував інстинктивну захисну реакцію, стало очікування невідомої загрози у вигляді чогось надлюдського або надприроднього.  Наприклад, якоїсь монстровидної істоти.

Помічено, що в таких ситуаціях наш мозок надзвичайно швидко  активізується, аналізуючи потенційні небезпеки, і передає зворотні сигнали органам зору. Адже саме від них у першу чергу залежить відповідальність за збереження всього організму.

Тож, коли ви час від часу  поринаєте у стихію кіножахів, не забувайте, що ваші очі разом з мозком переживають смугу психічних стресів, і це навряд чи можна  назвати комфортним відпочинком.

За матеріалами сайту University of Turku

ОПТИКА 1.0 - Ваше 100% зрение!
 
Мы в соц. сетях:
       
Украина, Сумы
info@opticgrad.com
+38 (089) 433 33 99
   (Пн-Пт с 9oo до 19oo)

Заказать качественный сайт в Киеве