Короткозорість

Короткозорість, або міопія - це захворювання, при якому людина погано бачить предмети розташовані далеко, але при цьому добре розрізняє предмети розташовані близько.

При короткозорості зображення предметів не потрапляє чітко на сітківку ока, а формується перед сітківкою, цим даючи можливість отримати чітку картинку предметів. Виникнення короткозорості обумовлено збільшенням довжини очного яблука або, в окремих випадках, через підвищену заломлюючу силу оптичних середовищ ока, зокрема рогівки.

Короткозорість може бути вродженою або може почати проявлятися з часом. Найбільш небезпечною короткозорість стає у разі її прогресування. Прогресуюча короткозорість постійно погіршує гостроту зору, і найчастіше проявляється у дитячому віці. Гострота та якість зору дитини з прогресуючою короткозорістю можуть знижуватися по 1 діоптрії на рік. Таким чином, при досягненні 18-20 років коли зазвичай прогресування короткозорості зупиняється, зір може значно погіршитися, до мінус 8-10 діоптрій.

Короткозорість (міопія) поділяється на наступні ступені:

Cлабкий ступінь
Cлабкий ступінь
до -3 діоптрій включно
Cередній ступінь
Средній ступінь
від -3,25 до - 6 діоптрій
Високий ступінь
Високий ступінь
більше -6 діоптрій

Профілактика розвитку короткозорості

child

Розвиток короткозорості, якщо вона не є вродженою, зазвичай починається у віці 6-12 років, коли йде інтенсивне зростання дитини. Небезпека розвитку короткозорості не тільки у тому, що дитина погано бачить вдалину, а й у тому, що короткозорість порушує зв'язок між оком і корою мозку. Це призводить до неправильного сприйняття навколишнього світу і, як наслідок, до порушень розвитку дитини.

Тому профілактика короткозорості є найважливішим аспектом у правильному розвитку дитини. Окуляри або м'які контактні лінзи дозволяють поліпшити зір на момент їх використання, але не вирішують проблему короткозорості і не є засобами профілактики короткозорості.

Основним методом профілактики короткозорості є апаратне лікування

woman

Апаратне лікування являє собою комплекс тренувань для очей з використанням різних фізіотерапевтичних, лазерних та комп'ютерних приладів та методик.

Апаратні процедури відмінно тренують зір, покращують кровопостачання очей і надають позитивний ефект на зорову систему організму, що формується. Апаратне лікування дозволяє створити запас міцності зорової системи, підготувати дитину до підвищених зорових навантажень у процесі навчання, за рахунок чого знизити ризик розвитку короткозорості, спазму акомодації та інших очних патологій.

Задати питання офтальмологу

Якщо ви помітили появу хоч одного симптому у себе або рідних, це важлива причина звернутися за консультацією до офтальмолога.

Зупинка прогресуючої короткозорості у дітей

Досить часто поява короткозорості в дитячому віці призводить не тільки до дискомфорту дитини через поганий зір, але до більш небезпечної проблеми - прогресуючої короткозорості.

Прогресуюча короткозорість - серйозне захворювання при якому ступінь короткозорості (міопії) збільшується на одну і більше діоптрій на рік. Прогресуюча короткозорість найчастіше проявляється у школярів, у період, коли зорові навантаження зростають. Якщо короткозорість прогресує по 1-й діоптрії на рік, то до 18-20 років, коли зазвичай прогресування зупиняється, гострота зору може впасти до -10 діоптрій і більше. Це значно знижує якість життя дитини, створює обмеження у виборі професії та хобі, і навіть може призвести до інвалідності.

На даний момент єдиним ефективним методом зупинення прогресуючої короткозорості у дітей є ортокератологічні (нічні) лінзи. Це спеціалізовані контактні лінзи, які моделюють рогівку вночі під час сну. Після цього, зранку пацієнти можуть добре бачити протягом усього дня, без необхідності носити окуляри або лінзи.

care

Оптична корекція короткозорості - окуляри та МКЛ

Традиційним методом корекції короткозорості є окуляри та м'які контактні лінзи. Відмінною рисою цих видів корекції короткозорості є їх тимчасовий характер. Тобто людина отримує хороший зір вдалину, тільки при безпосередньому використанні окулярів або м'яких контактних лінз. Ні окуляри, ні м'які контактні лінзи не виправляють короткозорість, і не дозволяють зупинити прогресуючу короткозорість.

Лікування (виправлення) короткозорості

У процесі зростання та розвитку організму людини також розвиваються і органи зору. Зазвичай це відбувається до 18-20 років. До досягнення цього віку і до моменту стабілізації змін зору ніякі кардинальні методи корекції зору не проводять. Це пов'язано з тим, що досягнення якісних і, головне, стабільних результатів неможливо, оскільки органи зору продовжують розвиватися.

Лікування (виправлення) короткозорості кардинальним способом можливе лише при досягненні 18-20 років, коли розвиток організму людини закінчується і зазвичай стабілізується зір.

Лазерна корекція зору

Максимально ефективним методом виправлення короткозорості є лазерна корекція зору. Ця методика застосовується вже понад 30 років і чудово себе зарекомендувала. Процедура лазерної корекції зору є абсолютно безпечною, займає всього кілька хвилин, дозволяє отримати прекрасний зір і позбутися короткозорості назавжди.

Рефракційна заміна кришталика

За наявності у людини високого ступеня короткозорості, більше -15 діоптрій, або зайвої тонкої рогівки, процедура лазерної корекції зору не проводиться. Для виправлення короткозорості у цих випадках застосовується операція з рефракційної заміни кришталика. Суть операції полягає у заміні природного кришталика ока на штучний кришталик (інтраокулярну лінзу). Проведення даної операції дозволяє назавжди позбавитися короткозорості, отримати відмінний зір вдалину, і крім того, виключити виникнення в майбутньому, такого захворювання як катаракта.

progress

Записатися на прийом і діагностику перед операцією

Вирішення проблем короткозорості в Центрі зору “Оптика 1.0”

У Центрі зору “Оптика 1.0” представлені абсолютно всі існуючі на даний момент ефективні методики корекції та лікування (виправлення) короткозорості, від окулярів і МКЛ, до високоточних офтальмохірургічних операцій.

В оптичному салоні представлений широкий вибір окулярів та м'яких контактних лінз, різного цінового діапазону для дітей та дорослих.

В офтальмологічному відділенні Центру зору представлені такі методики як:

  • Ортокератологічні (нічні) лінзи, що дозволяють не тільки забезпечити гарний погляд у денний час, без використання окулярів та МКЛ, а й дозволяють призупинити прогресування короткозорості у дітей.
  • Лазерна корекція зору, що є найбільш ефективним та безпечним методом виправлення короткозорості назавжди.
  • Рефракційна заміна кришталика, методика, що дозволяє позбавитися короткозорості і набути відмінного зору, у тих випадках, коли лазерна корекція зору протипоказана.

Звертаючись у Центр зору "Оптика 1.0" для вирішення проблем короткозорості, ви можете бути впевнені в тому, що ми підберемо найсучасніший і найефективніший у вашому випадку метод корекції, профілактики або лікування короткозорості.

Чому варто проводити лікування короткозорості в “Оптика 1.0”?

Якісне вирішення проблем зору, пов'язаних з короткозорістю, в Центрі зору “Оптика 1.0” забезпечує:

Современное, высокоточное и безопасное оборудование
Сучасне, високоточне та безпечне обладнання
провідних світових виробників для діагностики, профілактики та лікування короткозорості
Гарантированный результат
Гарантований результат
найефективніші методики корекції та виправлення короткозорості
Ведущие офтальмохирурги Украины
Провідні офтальмохірурги України
та висококваліфіковані офтальмологи, з великим та успішним досвідом у вирішенні проблем, пов'язаних з короткозорістю
Индивидуальный подход
Індивідуальний підхід
та турбота про кожного, хто звертається до Центру зору “Оптика 1.0” за офтальмологічною допомогою

Відгуки пацієнтів

Классно, что теперь не надо ехать в Киев или Харьков, чтобы сделать лазерную коррекцию, ведь в Сумах ее проводит один из лучших врачей Украины. Спасибо большое Виктору Иосифовичу за осуществление моей мечты – видеть без очков!
Марина В.
Долго решался на лазерную коррекцию, вроде все устраивало с очками. Но, решился и не пожалел ни разу! Спасибо всему коллективу центра за профессиональную работу.
Андрей Собко
Мечтала о лазерной коррекции с детств и выполнила свою мечту. Обращайтесь в клинику и получите возможность видеть без любых ограничений.
Валерия Малько

Вибирайте зручну адресу та записуйтесь на прийом