Лікування короткозорості у дітей

Лікування короткозорості у дітей
5 23

Відповідаючи на питання: “що таке короткозорість?”, варто зазначити, що це розповсюджене порушення зору серед сучасних дітей. Короткозорість або міопія - захворювання, за якого дитина може ясно бачити найближчі предмети, але чітко не бачити на відстані. Зображення віддаленого об’єкта при цьому фокусується не на сітківці ока, а перед нею. Якщо вчасно звернути увагу на цю проблему, то корекція зору для дітей допоможе призупинити розвиток короткозорості та вже до більш дорослого віку повністю відновити зір. 

Як виявити, причини та наслідки міопії

Дитина може не помітити симптоми короткозорості й не скаржитись на них. Тому батькам варто бути пильними до наступних проявів:

  • дитина часто моргає, примружується або протирає очі;
  • виникають труднощі з розгляданням віддалених об’єктів на відкритому просторі;
  • дитина дивиться на екран телевізора, комп’ютера чи смартфона на дуже близькій відстані, а також наближає предмети близько до очей, щоб їх розгледіти;
  • з’являються ознаки втоми чи головний біль під час читання та письма.

Причини виникнення міопії можуть бути пов’язані з генетичними факторами. Проте більш розповсюдженими чинниками є довготривале користування гаджетами, інтенсивне навантаження на очі під час роботи за комп’ютером, неправильне освітлення дитячої кімнати, ослаблений імунітет, відсутність фізичної активності особливо на відкритому повітрі.

Зоровий апарат у дитячому віці ще недостатньо сформований, тому і міопія у дітей прогресує значно швидше, ніж це відбувається у дорослому віці. Якщо короткозорість вчасно не виявити та не звернутися для діагностики й лікування в офтальмологічний центр, є ризик серйозних наслідків. Це може призвести до розвитку високого ступеня міопії, що підвищує ймовірність таких ускладнень, як катаракта, глаукома та відшарування сітківки. Крім того, поганий зір впливає на результати дитини у навчанні та на розвиток соціальних навичок.

Методи лікування короткозорості у дітей

Міопія може розвинутися у будь-якому віці, тому важливо своєчасно обстежити дитину. Профілактика та корекція зору допоможуть зберегти здоров’я зорової системи. Для лікування дитячої короткозорості застосовуються наступні ефективні методики:

  1. Корекція окулярами. Носіння окулярів допомагає зняти напругу з очей та сприяє правильному розвиткові органа зору дитини. Підібрати потрібну модель дає змогу лише обстеження у дитячого офтальмолога, який випише рецепт на окуляри, після чого вже можна звернутися в оптику.
  2. Корекція контактними лінзами. Такі оптичні засоби допомагають фокусувати світло на сітківці ока і коригувати зір. Спеціальні лінзи для дітей не обмежують повсякденну активність, але потребують дотримання особливих правил догляду. Також популярними серед безпечних способів призупинити прогресування короткозорості є нічні лінзи, які застосовуються лише на період сну і сприяють ущільненню центру рогівки.
  3. Лазерна корекція. Це лікування може бути запропоноване лише для дітей старшого вікуі. При міопії лазерна корекція зору допомагає змінити форму рогівки, щоб поліпшити тим самим фокусування світла на сітківці.
  4. Медикаментозна терапія. Передбачає використання рекомендованих лікарем крапель для очей, що дозволяє вплинути на прогресування міопії. 
  5. Апаратне лікування. При незначних порушеннях ортоптика дає ефективний результат, але частіше вона комбінується з іншими видами лікування. Виконання спеціальних вправ націлене на укріплення м’язів ока, а також покращення кровообігу в судинах очей.

Правильний вибір методу корекції може здійснити тільки лікар-офтальмолог. Спеціаліст проведе повну діагностику і призначить відповідне лікування чи надасть професійні поради щодо профілактики порушень зору. Запишіться на огляд дитячого окуліста Суми, адже здорові очі - це ключ до світлого майбутнього Вашої дитини.


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті