Лікування далекозорості у дітей

Лікування далекозорості у дітей
5 23

Дитина не звертає увагу на близько розташовані предмети, іграшки, навіть якщо вони яскраві та цікаві? Можливо уся справа в далекозорості (гіперметропії)? При перебігу даного захворювання ближні об’єкти сприймаються нечітко та розмито, відсутній нормальний фокус внаслідок зосередження променів світла не на сітківці, а за нею. Як результат людина чітко бачить тільки вдалину.

Далекозорість у дітей: особливості та причини

Гіперметропію можна діагностувати навіть у новонароджених. Виникає вона найчастіше внаслідок недорозвиненості оптичної системи. До 7 років орган росте та розвивається, показники ступеня хвороби можуть зменшуватися. У лікувальній практиці є випадки, коли зір нормалізувався навіть до настання 10  років, але ми не радимо чекати цього часу і серйозно віднестися до наявної хвороби. Чим раніше зайнятися її діагностикою, корекцією та лікуванням, тим кращого та швидшого результату можна досягти.

Батькам важливо уважно спостерігати за сином чи донькою, їх поведінкою. Навіть при відсутності тривожних симптомів звертатися до дитячих офтальмологів варто в 3 місяці, 1 рік та щороку. 

Розрізняють три ступені гіперметропії:

  • слабкий ступінь – до 3 діоптрій;
  • середній ступінь – від 3.25 до 5 діоптрій;
  • високий ступінь – більше 5.25 діоптрій.

Діагностика захворювання у дітей

З народження велика частина відповідальності за здоров’я дітей лежить на батьках. Виявити неприємні стани, записатися на консультацію до лікаря та слідувати його рекомендаціям – важливі моменти, які не можна упускати. 

Офтальмолога потрібно відвідати в 3 місяці, в 1 рік та щороку планово у профілактичних цілях. 

На спосіб діагностики далекозорості впливає вік чада. Лікар може провести спеціальне тестування, яке включає показ картинок з метою визначення траєкторії, на які око здатне чітко фокусуватися та добре бачити. Офтальмолог перевіряє можливість органа заломлювати світлові промені. В окремих випадках проводиться дослідження рефракції за допомогою спеціального обладнання.

Методи лікування гіперметропії у дітей

У дитячому віці лікування далекозорості, зазвичай, проводять консервативними методиками, які передбачають носіння окулярів, контактних лінз, виконання вправ та ортоптичної терапії.

Лікар може виписати рецепт на окуляри чи КЛ з необхідними діоптріями для поліпшення фокусування на ближні предмети. Молодшим пацієнтам краще підійдуть окуляри – вони прості у догляді і легко одягаються, а лінзи практичніші для старших дітей та підлітків.

Апаратне тренування має відмінні результати для корекції хвороби. Завдяки покращенню мікроциркуляції в тканинній системі органа стимулюється відновлення гостроти зору. Проводиться вона дітям від 3 років.

Якщо гіперметропію не лікувати, можна зіткнутися з неприємними наслідками, зокрема спровокувати розвиток глаукоми чи амбліопії.

Профілактика далекозорості

  1. Балансувати проведений час за гаджетами, комп’ютером та відпочинком. 
  2. Дбати про збалансоване харчування, отримувати необхідні вітаміни з їжі.
  3. При читанні та навчанні стежити за гарним освітленням.
  4. Робити вправи для очей, які радить ваш офтальмолог.
  5. Щороку відвідувати дитячого окуліста навіть при відсутності тривожних симптомів.

Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті