Лікування астигматизму у дітей

Лікування астигматизму у дітей
5 23

Астигматизм - це одна з найпоширеніших рефрактивних вад ока, яка може бути вродженою чи з’явитися в ранньому дитинстві. Порушення пов’язане з недосконалістю форми рогівки або кришталика, що призводить до спотворення фокуса світла на сітківці. Це викликає розмитість та спотворення у зоровому сприйнятті.

Симптоми та види астигматизму в дітей

Виявити симптоми астигматизму буває складно через те, що маленькі діти не можуть ясно висловити свої відчуття та часто адаптуються до зорового дефекту. Для батьків важливо уважно стежити за поведінкою дитини, адже наступні прояви можуть свідчити про наявність астигматизму:

  • У дитини через розфокусування зору виникають труднощі із чітким баченням як на близькій, так і на далекій відстані. Під час читання, письма чи перегляду телевізора вона може часто кліпати й примружуватися. 
  • Нерідко астигматизм у дітей може проявлятися підвищеною чутливістю до яскравого світла.
  • Виникають головний біль і втома після тривалого читання або інших зорових навантажень.
  • Аби роздивитись предмети, дитина наближає їх близько до очей або дивиться на них під певним кутом.

Необхідно регулярно проводити обстеження, навіть якщо у дитини не виявляються явні симптоми. Рання діагностика зору та корекція допоможуть запобігти проблемам із зоровою системою і забезпечити здоровий розвиток дитини.

При астигматизмі зір нечіткий і спотворений через те, що світло не фокусується точно на сітківці, а розсіюється в різні боки. Виходячи з цього, виокремлюють простий астигматизм - коли з двох основних меридіанів ока лише один фокусується точно на сітківці. Це порушення може бути гіперопічним (пов’язаним із короткозорістю) чи міопічним (пов’язаним із далекозорістю). У випадку складного астигматизму обидва меридіани ока мають порушення з комбінацією гіперопічного і міопічного. Коли виявлений астигматизм змішаний у дитини, вона сприймає об’єкти в різних площинах, при цьому зображення нечіткі й часто спотворені через те, що один меридіан ока має гіперопічне порушення, а інший - міопічне.

Діагностика астигматизму та способи лікування

Професійні перевірки зору можуть включати різні тести на астигматизм і процедури, як рефрактометрія, загальний огляд очей і перевірка зорової гостроти. Це допомагає визначити ступінь порушення і розробити план лікування, який може включати:

  1. Носіння окулярів і контактних лінз. При незначному ступені астигматизму порушення успішно коригується за допомогою цих оптичних засобів, спеціально розроблених для усунення спотворень фокуса світла. Контактні лінзи при цьому забезпечують ширше поле зору і можуть бути зручнішими для активних дітей.
  2. Апаратна терапія. Коли постає питання: “як виправити астигматизм?”, на допомогу також приходить ортоптичне лікування в Сумах в комплексі з іншими методами. Спеціальні медичні пристрої використовуються для тренування очей, покращення гостроти зору та зняття напруги з очей. Застосовуються і цікаві для дитини комп’ютерні програми, спрямовані на зміцнення зорової системи.
  3. Лазерна корекція. Може бути розглянута для усунення астигматизму у дітей старшого віку, коли зір уже стабілізувався.

Варто пам’ятати, що для профілактики астигматизму, крім достатнього освітлення, прогулянок на свіжому повітрі та обмеження тривалих зорових навантажень, необхідно регулярно оглядатися офтальмологом. Дотримання рекомендацій спеціаліста допоможе забезпечити нормальний розвиток зорової системи. 


Уточнюйте наявність послуг у Вашому місті