Як часто потрібно міняти розчин для лінз?

05.09.2022
Зміст статті:
 1. Правильний догляд за контактними лінзами
 2. Які розчини для контактних лінз бувають?
 3. Де придбати розчини для лінз в Україні?

У процесі носіння контактних лінз, на них утворюється білкова плівка, на яку липнуть різні небезпечні мікроорганізми. Вони можуть призвести не тільки до подразнення, сухості та дискомфорту, але й погіршення зору та хвороби очей. Тому контактні лінзи тривалого та короткого носіння потребують регулярного очищення, зволоження та дезінфекції.

Розчини – це дбайливий догляд за контактними лінзами. Вони надійно зволожують, очищають і дезінфікують поверхню, продовжуючи термін носіння КЛ, роблячи процес більш комфортним і безпечним. Щоб догляд за допомогою рідини для лінз був ефективнішим, важливо знати кілька правил щодо їх використання.

Правильний догляд за контактними лінзами

Засоби догляду за контактними лінзами планової заміни при правильному використанні ефективно очищають, зволожують і дезінфікують КЛ. Існує ряд правил щодо догляду за контактними лінзами за допомогою розчинів.

 • Перед тим як помістити лінзи в розчин, підготуйте контейнер і засіб. ВАЖЛИВО! Ніколи не промивайте контейнер проточною водою або дезінфікуючими засобами лише спеціальним розчином для КЛ. Це може призвести до дискомфорту, печіння в очах у процесі носіння лінз. Також важливо пам'ятати, що розчин у контейнері слід міняти щоразу. Якщо це не робити, то лінза каламутніє і псується. Також, у старому розчині можуть залишитися шкідливі мікроорганізми, які можуть осісти на лінзі.
 • Вимийте руки з милом і насухо витріть рушником, який не залишає ворсинок. Пам'ятайте, що дотримання гігієни та чистоти рук є важливими умовами безпечного носіння контактних лінз.
 • Покладіть контактну лінзу на долоню та капніть 1-2 краплі розчину на неї. Обережними рухами протріть поверхню протягом 20 секунд. Це допоможе порушити цілісність біоплівки, яка виникла в процесі носіння контактних лінз.

ВАЖЛИВО! Якщо розчин – це пероксидна система, то лінзу не потрібно протирати таким чином.

 • Після механічного очищення КЛ слід промити водою для лінз.
 • Помістіть лінзу в контейнер з розчином для КЛ щонайменше на 4 години. ВАЖЛИВО! Засіб повинен покривати лінзу повністю, тому її слід заливати до спеціальної мітки в контейнері.
 • Після надягання контактної лінзи ретельно промийте контейнер розчином і дайте висохнути.

Як часто слід міняти розчин для лінз?

При щоденному носінні КЛ міняти розчин слід щодня. Якщо Ви комбінуєте носіння лінз та окулярів, то міняти розчин слід не рідше, ніж раз на тиждень. Також важливо розуміти, що термін придатності контактних лінз не залежить від того, скільки разів Ви їх одягли. Якщо Ви рідко носите КЛ, то рекомендуємо Вам купити одноденні контактні лінзи, вони не потребують регулярного очищення, дезінфекції та зберігання.

Які розчини для контактних лінз бувають?

Контактні засоби для корекції зору бувають різні, існують м'які та жорсткі лінзи. Відповідно, і засоби для догляду за контактними лінзами відрізняються. Існують такі види доглядових рідин для КЛ:

 • Соляні розчини – це перші засоби, які винайшли для догляду за лінзами. На сьогоднішній день їх використовують не часто, тому що вони тільки зволожують КЛ, а не очищають і дезінфікують.
 • Пероксидні системи. Вони ефективно очищають та дезінфікують лінзи протягом короткого часу. В їх основі знаходиться перекис водню, який має антибактеріальні та дезінфікуючі властивості. ВАЖЛИВО, пероксидні системи не підходять для промивання, тільки для зберігання лінз.
 • Ферментні очищувачі. Вони надійно видаляють білкові відкладення поверхні лінз, підходять для разових чисток.
 • Багатофункціональні розчини - універсальні засоби догляду, як за м'якими, так і жорсткими контактними лінзами. За рівнем кислотності вони близькі до рН людської сльози. Вони надійно очищають, зволожують та дезінфікують КЛ. Сучасні багатофункціональні розчини як зволожувач використовують гіалуронову кислоту. Наприклад, вона входить до складу засобу догляду за контактними лінзами Biotrue від канадського виробника Bausch+Lomb.

Де придбати розчини для лінз в Україні?

"Оптика 1.0" вже багато років займається реалізацією товарів та послуг у сфері офтальмології. Ми маємо широкий вибір товарів для очей світових та вітчизняних брендів за вигідною ціною. У нашій компанії Ви можете купити рідину для лінз і бути впевненими в її якості, адже всі товари в "Оптика 1,0" - сертифіковані. Ми дбаємо про кожного свого клієнта, тому наші фахівці допоможуть правильно підібрати контактні лінзи та доглядові засоби для них за доступну ціну. Асортименти продуктів для очей нашої компанії регулярно оновлюються. Слідкуйте за новинками на сайті.

Також, перед покупкою розчинів для лінз радимо проконсультуватися з лікарем офтальмологом. Самолікування є небезпечним для Вашого здоров'я.

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36