ПІДБІР СОНЦЕЗАХИСНИХ ОКУЛЯРІВ НЕ ТЕРПИТЬ ЛЕГКОВАЖНОСТІ

08.07.2020

З наближенням теплої пори року зростає і кількість сонячних днів. Настає час всерйоз подумати про захист своїх очей від згубного ультрафіолету. На думку фахівців, відмінним засобом збереження зору в цей період є сонцезахисні окуляри. Вони не тільки збережуть ваші очі, а й прикрасять зовнішність. Не забувайте, що зі смаком підібрані сонцезахисні окуляри можуть виявитися відмінним стильним аксесуаром.

Які ж окуляри є найкращими для захисту від сонячних променів? Як показує практика, це питання вимагає серйозної оцінки. Адже за будь-який неправильний вибір доведеться платити власним зором.

В першу чергу слід подбати про високий ступінь захисту від ультрафіолету. Якісні лінзи повинні блокувати всі промені довжиною менше 400 н.м. (на окулярах це маркування UV 400, перевіряється за допомогою спеціальних тестерів). Особливо важливо мати на увазі, що безпека ваших очей не залежить безпосередньо від кольору світлових фільтрів. Адже багато хто вважає, що над-темні лінзи забезпечують більш надійний захист, ніж світліші. Це типова омана.

Важливо також розуміти, що якщо ви придбали темні окуляри з низькими захисними властивостями, то ви потрапили в особливо небажану ситуацію. У таких випадках зіниця сильно розширюється, і в неї проникає ще більша кількість УФ, ніж без окулярів, а це «повільний» каталізатор розвитку багатьох очних хвороб, в тому числі катаракти.

Крім того, слід подбати про правильний вибір матеріалу, з якого виготовлені лінзи сонцезахисних окулярів. Зрозуміло, не зовсім бажано скло через його потенційної травмонебезпечність. Найкраще вибрати полімерні лінзи з надійними протиударними властивостями.

Також непогано, коли поверхня лінз стійка до подряпин. Ця якість дуже актуальна в умовах відпочинку на морському узбережжі, де багато піску або кристалів морської солі. Але навіть, якщо ваші лінзи непіддатливі до зовнішніх впливів, не поспішайте їх протирати після того, як вони опинилися в морській воді або покрилися піщаної пилом. Перш за все, обполосніть їх в нейтральному водному середовищі, а потім почекайте, поки вони просохнуть. І лише потім акуратно і дбайливо протріть лінзи м'якою серветкою.

Вибір моделі окулярів, безумовно, залишається за вами. Однак не зайве пам'ятати, що розмір лінз і форма сонцезахисних окулярів все-таки повинні бути такими, щоб ваші очі були надійно закриті від непрямих сонячних променів, в тому числі проникаючих в зазори між окулярами і особою. До подібного типу окулярів, що зберігають стабільну популярність, відносяться «авіатор», «котяче око» і деякі інші моделі від провідних світових брендів. Не зайве використовувати в сонячну погоду кепку з козирком.

Намагайтеся придбати окуляри в спеціалізованих магазинах, де вам пред'являть документи, що підтверджують якість і нададуть експертну підтримку. Це вбереже вас від різних негативних наслідків і від покупки дешевого і шкідливого контрафакту.

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36