ЧОМУ НЕ МОЖНА ЗАСИНАТИ В КОНТАКТНИХ ЛІНЗАХ

08.07.2020

Обмовимося відразу: в даній публікації мова піде зовсім не про контактні лінзи, спеціально призначені для користування в нічний час, а про звичайні, які слід обов'язково знімати перед тим, як лягати спати.

Отже, якщо одного разу в силу різних причин ви все ж забули перед сном відкласти лінзи в сторону, то, ймовірно, з першого разу у вас навряд з'являться серйозні проблеми зорового порядку. Однак варто такій нагоді перерости в звичку, як ви ризикуєте зіткнутися з серйозними неприємностями.

Важливо пам'ятати: лінзи – чужорідне тіло, і організм повинен мати час звикнути до такого стороннього контакту. Іншими словами, «переварити» його, подібно до того, як він переварює їжу, що потрапила в шлунок. Для всього цього потрібен час. Якщо період денного контакту буде неодноразово доповнений нічним, очі почнуть відчувати стресовий стан.

В першу чергу це може виражатися в появі сухості в оці. Такий симптом цілком закономірний. Справа в тому, що контактні лінзи вимагають вологи. У денний час ми моргаємо, тим самим допомагаючи слізній рідині рівномірно розтікатися по очній поверхні. Протягом ночі це не відбувається. Внаслідок цього очі недоотримують достатній обсяг слізної рідини, що неминуче призводить до хворобливих наслідків.

Згодом неминуче виникає відчуття печіння в оці, почервоніння очного яблука, відчуття стороннього тіла. Ви починаєте розуміти, що зір погіршується. Згодом нерідкі випадки, коли стає боляче дивитися на лампу, укладену в абажур. Такі симптоми можуть свідчити про проникнення інфекції, з якою необхідно терміново боротися.

Схожі прояви можуть спостерігатися й з іншої причини. Лінза, що не пристосована до використання під час сну, може привести очі до легкого кисневого голодування. Брак кисню – досить несприятлива умова для нормального функціонування зору.

Не забувайте знімати перед сном контактні лінзи (крім тих, що спеціально рекомендовані для нічного використання, так званих нічних лінз).

За матеріалами сайту Fox news health

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36