ДЕЯКІ ВАЖЛИВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НОСІННЯ КОНТАКТНИХ ЛІНЗ

08.07.2020

Крім факторів навколишнього середовища, порушення слізного обміну або застосування вже зношених лінз, на безпеку використання м'яких контактних лінз впливає гігієна.

Які ж основні гігієнічні правила слід пам'ятати, щоб не допустити виникнення різних інфекцій, що загрожують зоровому здоров'ю?

В першу чергу не допускати всілякого контакту з водним середовищем. Категорично заборонено промивати лінзи проточною водою. Перед прийомом ванни, душу або купанням в природному водоймищі потрібно обов'язково зняти контактні лінзи. У медичній практиці фіксуються випадки, коли контактні лінзи «промивають» власною слиною. Фахівці стверджують, що це прямий шлях до інфікування очей.

Перед використанням контактних лінз вимийте руки з милом, прополощіть долоні під краном, а потім ретельно витріть рушником без ворсу. Не застосовуйте для очищення лінз сольові розчини і різні дезінфікуючі краплі.

Контейнер для зберігання контактних лінз також тримайте в чистоті, акуратно промивайте спеціальним розчином, а після промивання залиште порожній корпус відкритим на свіжому повітрі. Вкрай бажана регулярна зміна корпусу. На думку офтальмологів, вона повинна відбуватися не рідше одного разу через кожних три місяці. Не допускайте, щоб ємність для зберігання розчину по догляду за лінзами залишалася надовго відкритою.

При найменших неблагополучних симптомах звертайтеся до лікаря.

За матеріалами публікацій сайту офтальмологічної академії США

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36