Контактні лінзи взимку? Чого слід остерігатись?

10.11.2021

Зимовий сезон, як і будь-який, висуває певні умови для тих, хто звик до використання контактних лінз і не бажає розлучатись з цим зручним засобом корекції.

Втім, якщо ігнорувати бодай деякі важливі сезонні вимоги, можна стикнутись з небажаними наслідками для здоров`я очей.

Отже, що необхідно мати на увазі?

  1. Зима – це насамперед холод або мороз, які виявлять себе на тлі зниженої вологості. За таких обставин око може підсушуватись, тобто втрачати поверхневу вологу. А це тягне за собою низку потенційних проблем. Тож, якщо ви бажаєте захистити свої очі від часточок снігу, крижаного вітру або взагалі зменшити кліматичні впливи на очне яблуко варто подумати про носіння сонцезахисних окулярів. Вони здатні міцно прикрити очі, озброєні контактними лінзами, і запобігти ймовірним негараздам. До того ж, це безумовно допоможе уникнути згубного впливу ультрафіолетових променів і у такий спосіб зменшити певні ризики очних ускладнень.
  2. Упродовж зими наш організм потребує значно менше вологи. А це призводить до скорочення обсягу сльозовиділення. Такий стан негативно відбивається на оптимальному рівні вологості ока, що також тягне за собою згадану руйнівну сухість очної поверхні. Відтак офтальмологи радять не зменшувати кількість вживання питної води, яка допоможе підтримувати потрібний водний баланс у тілі, включаючи клітини ока.
  3. Заходячи в тепле приміщення, намагайтесь уникати прямого потрапляння теплого повітря від обігрівача або каміна. Бо це також вкрай небажано, враховуючи фактор наявності контактних лінз. Разом з тим рекомендується мати у помешканні джерела зволоження повітря.
  4. Подеколи холодний вітер або суттєво знижена температура можуть провокувати надмірне виділення сльози, що примушує сльозові залози працювати на повну потужність. Аби нормалізувати ситуацію, треба користуватись спеціальними очними краплями або препаратами штучної сльози.
  5. Зимові випробування часто пов`язані не лише із засушенням очей, але і інших неприкритих частин тіла, зокрема, рук. Нерідко для їх зволоження застосовують креми або лосьони, а після цього вдаються до зняття контактних лінз, що, звісно, вкрай неприпустимо.

Якщо у вас виникатимуть труднощі з використанням контактних лінз у зимовий або будь-який інший період, звертайтесь за консультацією до висококваліфікованих фахівців  мережі «Оптика 1.0». Тут завжди раді вам допомогти, застосовуючи супер-сучасне імпортне обладнання та величезний досвід роботи. Довіртесь справжнім професіоналам-офтальмологам, які налаштовані лише на найвищий результат!

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36