ЯК ПЕРЕШКОДЖАТИ ЗНОСУ ОЧЕЙ?

08.07.2020

Прийнято вважати, що з віком наш зір слабшає. Незважаючи на те, що багатьом людям вдається зберегти до старості хороші зорові кондиції, в більшості випадків роки накладають свій відбиток. Те, що в 20-ть бачилося легко, до 40-ка часто змушує одягати окуляри або контактні лінзи.

При цьому часто не береться до уваги та обставина, що після 40-річного рубежу сильно зростає ризик не тільки погіршення зору, а й власне очних захворювань. Зокрема, таких небезпечних як катаракта, глаукома, «сухе» око або макулодистрофії.

Підступність більшості таких хвороб полягає в тому, що вони лише в рідкісних випадках дають попереджувальні сигнали. І якщо з роками якщо регулярно не відвідувати офтальмолога, то існує висока ймовірність до старості отримати цілий букет зорових проблем.

Важливо також пам'ятати, що багато неприємностей можна запобігти, якщо вести правильний облік факторів ризику. Наприклад, таких, як негативний вплив ультрафіолетових (УФ) променів не тільки на шкіру, але і на клітини очного яблука. Слід мати на увазі, що УФ випромінювання носить накопичувальний характер. І по досягненню певної концентрації починають свою руйнівну роботу. Серед найбільш вразливих органів нашого тіла є очі.

Єдиним реальним способом врятуватися від згубного впливу УФ, мабуть, є надійні окуляри, які мають високий ступінь захисту. З цієї причини вибір сонцезахисних окулярів – справа дуже відповідальна і вимагає глибокого розуміння тієї обставини, що покупка подібних засобів корекції повинна відбуватися тільки в спеціалізованих магазинах, де на товар є відповідні сертифікати, а також працюють кваліфіковані експерти в області зору.

Другий фактор – куріння. Виявляється, наші очі дуже чутливі до функціонування нормального кровообігу в організмі. Багаторічне куріння помітно впливає на цей найважливіший показник здоров'я. Так що курці зі стажем піддають себе багаторазовому ризику, йдучи на поводу згубної звички.

Великою загрозою зору виступають діабет, часті перепади кров'яного тиску і проблемний рівень холестерину в крові. Зокрема, в результаті прогресуючого діабету можуть сильно страждати кровоносні судини очей, що може в кінцевому рахунку обернутися таким вельми серйозним захворюванням як діабетична ретинопатія. Всі ці дані потрібно тримати під постійним лікарським контролем. І, безумовно, завжди пам'ятати про їх особливої ​​важливості.

Втім, потрібно не забувати і про можливі травми очей, які часто виникають в побуті при необережному поводженні з крихкими предметами. У таких випадках окулісти незмінно рекомендують обзавестися захисними окулярами, які також слід купувати виключно в спеціалізованих місцях.

Добре харчуйтеся. Серед сприятливих продуктів – горіхи, зелені листові овочі, фрукти, морепродукти, також продукти, що містять в достатку омега-3 жирні кислоти.

За матеріалами сайту Huffpost

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36