Дитяча офтальмологія: чому та коли важливо відвідувати лікаря?

16.08.2022

Батьки часто запитують, як забезпечити здоров'я очей у дитини. Раннє захоплення гаджетами, інтенсивна підготовка до школи та додаткові заняття призвели до того, що приблизно кожен п'ятий американський та європейський дошкільник має проблеми із зором. При своєчасному і грамотному лікуванні, ці проблеми можна вирішити, але все ж таки профілактика захворювань очей повинна стати основним завданням для батьків.

Дефекти зору часто передаються у спадок, крім того, вони можуть бути закладені ще під час пренатального періоду розвитку. З цієї причини немовля обов'язково оглядає офтальмолог. Особливо уважно варто поставитися до дітей, народжених раніше за термін. Якщо лікар не помічає причин для занепокоєння, наступні візити повинні відбутися по досягненню 1 місяця, 6 місяців і 1 року. Такі часті відвідування потрібні для раннього виявлення та швидкого усунення можливих проблем.

Батькам 3-річних малюків також слід записатися до дитячого офтальмолога і, за ідеального сценарію, повторити візит ближче до 6-7 років. Початок школи часто пов'язаний із погіршенням зору, і контрольний огляд перед початком навчання дозволить не проґавити цей момент. Пам'ятайте, що очні м'язи у дітей 7-8 років ще недостатньо сильні та різке збільшення навантаження може спровокувати короткозорість, косоокість та інші відхилення. Якщо офтальмолог зауважує, що дитина вже має проблеми із зором, проводиться корекція шляхом підбору відповідних лінз або окулярів. У деяких випадках дитині можуть бути призначені апаратні методи.

Ранній (10-11) і середній (14-15 років) підлітковий вік - це період активного зростання та розвитку, а це означає, що настає час повторити візит до офтальмолога. Навіть якщо дитина не має скарг на свій зір, профілактичний огляд вкрай необхідний.

Щоб зберегти здоров'я очей у дитини, батькам необхідно виявити уважність. 

Симптоми захворювань очей, на які варто звернути увагу:

● почервоніння та закисання очей

● рясне виділення сльози

● підвищена чутливість до світла

● око постійно косить в один бік

● поява білої точки на зіниці або повністю біла зіниця

Якщо ви підозрюєте, що у дитини можуть бути проблеми із зором або хочете провести профілактичний огляд, філії мережі "Оптика 1.0" - Ваш надійний консультант із 25-річним досвідом роботи, у тому числі у напрямі дитячої офтальмології.

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36