Дієта при глаукомі

12.05.2024

Глаукома – це хронічне судинне захворювання. При ньому атрофуються зорові нерви. Назад вони не відновлюються. Протікає при високому внутрішньоочному тиску, але буває і нормальному. Найчастіше зустрічається у людей після 60 років, але діагностується і у дітей – уроджена глаукома.

Лікування має відбуватися у кабінеті офтальмолога. Ліки призначає тільки лікар.

Симптоми глаукоми

Найчастіше захворювання протікає безсимптомно і в цьому велика небезпека. Тому діагностика зору має бути мінімум раз на рік, особливо в літньому віці.

 

Зверніть особливу увагу на провісники глаукоми, такі як:

сильна стомлюваність очей за комп'ютером

швидка втома при роботі на близькій відстані

сильна сльозотеча на вітрі або в мороз

поява райдужних кіл навколо джерела світла

дискомфорт при яскравому освітленні

каламутні плями при бічному або центральному полі зору

почервоніння слизових оболонок

тяжкість та біль у очних яблуках

Найчастіше на цю недугу страждають жінки, ніж чоловіки через спадковість. Якщо родичі мали це захворювання, варто діяти з 35-40 років.

 

Чому виникає глаукома

Усі структури ока омиваються внутрішньоочною рідиною. Вона насичує тканини киснем та поживними речовинами. Рідина виробляється в циліарному тілі, проходить через задню камеру ззаду райдужної оболонки, омиває кришталик і виходить через зіницю в передню камеру, а далі в дренажну систему і кровотік.

 

Щодня око виробляє до 9 мілілітрів рідини. Якщо з якихось причин її стає більше або порушується відтік, вологи стає занадто багато і тиск підвищується.

 

Що не можна при глаукомі

Не треба ігнорувати щорічну перевірку внутрішньоочного тиску – тонометрію. Його проводять комп'ютерним способом – за допомогою потоку повітря, або ручним – грузиками. Другий багато фахівців вважають більш точним.

Не нехтуйте лікуванням призначеним лікарем. Це серйозне захворювання. Без лікування буде повна втрата зору, без відновлення.

 

Протипоказанням є шкідливі навички: куріння, надмірне вживання алкоголю.

 

При таких хворобах як гіпертонія та цукровий діабет також рекомендується тримати стан очей під контролем.

 

Харчування при глаукомі не повинно містити велику кількість цукру, продуктів з канцерогенами, шкідливих жирів, сильно гострого та солоного.

Не бажано пити велику кількість води, чаю, соку.

 

Дієта при глаукомі

Харчування при глаукомі - це загальнозміцнююча, вітамінна їжа з величезним переважанням антиоксидантних продуктів. Важливими є вітаміни груп А, В, Е. Харчуватися краще невеликими порціями 4-5 разів на день.

 

При виборі продуктів зверніть увагу на:

Буряк

Овочі багаті на вітаміни та речовини, які необхідні для руйнування вільних радикалів у крові та циркулюючої рідини в оці. Приготувати буряк можна будь-яким способом: сирою натерти на тертці, зварити та нарізати кубиками. На добу достатньо 100 г продукту.

 

Морква

Коренеплід містить багато вітаміну A та мікроелементів. Вона позитивно впливає на задні відділи ока. Овочі також рекомендують вживати при катаракті і для поліпшення гостроти зору. Вітаміну А достатньо таких продуктів як абрикоси, гарбуз, яблука.

 

Синій виноград

Має велику кількість вітамінів, а головне - антоціанів, які необхідні для боротьби з перекисним окисленням ліпідів. Ці пігменти підтримують імунітет в цілому, оскільки мають протигрибкову та протипухлинну дію.

 

Морська риба

Вживаючи, наприклад, горбушу, отримаєте вітамін А і В, мікроелементи: кальцій, фосфор, які потрібні, якщо у вас правильне харчування при глаукомі. Її можна згасити або запекти.

 

Харчування при глаукомі - це переважно овочі, фрукти та ягоди помаранчевого, синього та фіолетового кольорів; цільнозерновий хліб та якісні рослинні олії; крупи. Вітаміни у вигляді таблеток краще приймати після здачі аналізів та консультації з фахівцем.

 

Лікування глаукоми

Дієта при глаукомі – потрібна справа, але важливіше – лікування. Важливо сказати, що звертатися до народних методів не варто. Самостійне натискання на очі, щоб нібито зняти тиск, є небезпечним. Не повторюйте відео з інтернету, і не призначайте собі препарати чи комплекси вітамінів. Лікування повинен проводити лікар і лише він.

 

Втрата зору може статися швидко, не витрачайте час на самообман. Лазер і хірургія не відновлять втрати, але не дадуть прогресувати хвороби.

 

Комплексну очну діагностику та найсучасніші види лікування зору - все це ви можете отримати у мережі «Оптика 1.0», яка має понад 25-річний досвід ефективної допомоги у боротьбі за нормальний зір

Запишіться на прийом до офтальмологів Центру зору «Оптика 1.0» вже сьогодні

099 359 35 36

067 900 55 49

063 708 44 47

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36