Цигарковий дим руйнує одразу кілька найважливіших елементів зорової системи

17.11.2021

Про особливу шкідливість паління відомо здавна. Втім,  дослідники  з Японського фармацевтичного університету нещодавно доповнили ці знання   саме з точки зору негативного впливу на очі. Вони довели, що тютюновий дим загрожує не лише сітківці, зоровому нерву, кришталику, але й рогівці.

Вчені відкрили, що серед активних курців найчастіше спостерігається так званий синдром сухого ока. Очна поверхня набуває рожевого кольору, зневоднюється і з часом втрачає захисні функції. В цьому плані надзвичайно страждає епітелій рогівки, оскільки поступово у ньому накопичуються іони заліза, вбиваючи клітини епітелію.

Науковці провели  спеціальні лабораторні дослідження, у ході яких деякий час впливали сигаретним димом на клітини ока. В результаті вдалось з`ясувати, що за добу у більшості клітин була пошкоджена мембрана, відбулось накопичення іонів заліза у тканинах, а також був порушений процес поділу клітин. 

Тож, якщо ви цінуєте свій зір, а також зір оточуючих вас людей, намагайтесь якомога швидше позбутись шкідливої звички – куріння.

Якщо ж ви вже відчули проблеми із зором або вирішили пройти медичне профілактичне обстеження очей, звертайтесь мережі «Оптика 1.0».  Тут працюють висококваліфіковані фахівці, озброєні найсучасним діагностичним, лікувальним та операційним обладнанням.

Довіртесь справжнім професіоналам з великим практичним досвідом – і  допомога вам гарантована!

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36