Чи можна спати у лінзах?

16.05.2022
Зміст статті:
  1. Режими носіння контактних лінз

М'які контактні лінзи - це сучасний метод корекції зору, який при правильному доборі та належному догляді приносить комфорт та значно полегшує життя.

Чи можна спати в лінзах вдень кілька годин? У деяких випадках сон допускається у лінзах. Тут обов'язково варто уточнити, які саме КЛ можна залишати на період сну. Виробники обов'язково вказують рекомендований режим носіння м'яких і жорстких контактних лінз.

Режими носіння контактних лінз

Денний

Рекомендується носити трохи більше 14 годин на день. Використовуючи денні контактні лінзи, важливо мати під рукою спеціальні зволожуючі краплі, коли з'являється відчуття пересихання слизової оболонки. Щодня потрібно використовувати нову пару таких МКЛ.

Гнучкий

Лінзи можна носити довше звичайного часу на день (більше 14 годин) і залишати на ніч у разі потреби, але зловживати цим не варто. Очі повинні відпочивати від таких лінз та отримувати достатню кількість кисню. Самі лінзи потребують очищення розчином від ліпідних забруднень.

Пролонгований

7 днів та 6 ночей безперервного носіння. У таких лінзах можна спати. Після закінчення терміну користування необхідно одягати нову пару лінз.

Постійний

Тривалий час лінзи можна носити, не знімаючи (до 30 днів). При цьому важливо враховувати особливості очей і давати можливість відпочити, а лінзи очищати спеціальними розчинами протягом усього терміну носіння.

Нічний

Виділено для жорстких контактних лінз, які мають здатність добре пропускати кисень і коригувати зір. Їх надягають перед сном і знімають уранці. Носіння таких лінз не повинно перевищувати 18 годин.

І більшість цікавиться відповіддю на запитання: чому у лінзах не можна спати? Це стосується щоденних лінз, які мають низьку кисневу проникність та властивість швидко накопичувати білкові відкладення. Такі лінзи допомагають добре підтримувати зір та гігієну очей лише у разі регулярної заміни. Якщо ж забули зняти одноденні лінзи на ніч, то вони можуть випасти під час сну через пересихання і, ймовірно, з'явиться почервоніння та роздратування. Важливо не допускати повторення подібних ситуацій, щоб уникнути запалень.

Творці лінз удосконалюють свої технології, щоб забезпечити комфорт та безпеку для очей. Вам залишається лише дотримуватися рекомендацій кваліфікованих офтальмологів центру зору Оптика 1.0 та звертатися за консультаціями щодо корекції зору!

40000, Україна, Сумська, Суми, вулиця Казацкий Вал 2
Телефон: +38(099) 359-35-36